הבית > חֲדָשׁוֹת > תוכן

תחבורה בינלאומית ברכבת היא אפקט ואפילו מושעה

Dec 12, 2020

תחבורה בינלאומית ברכבת היא השפעה ואפילו מושעה

בשל השפעת נגיף הקורונה החדש בהיקף הגלובלי, בפיצוץ מחסן המשא הימי, מחירי ההובלה האווירית עולים. שולחים רבים להפנות את תשומת לבם לתחבורה הרכבת, וכתוצאה מכך שטח הספנות הרכבת קשה גם להשיג. המינהל הכללי של מסילות הברזל הוציא לאחרונה צו: בשל מצבור רציני בתחנות הנמל, בין השעות 18:00-18:00 ב-13 לחודש, כל מיני הסחורות הטעון לארליאן ואלשאנקו יפסיקו להעמיס. אם יש חומרי מפתח, דווח לחברה הקבוצתית ודווח לקבוצת רכבת המדינה.

מאז פרוץ המגפה ב-2020, מספר רכבות המשא בסין ובאירופה גדל במהירות. חלק מהיציאות חוו צפיפות חמורה מאז המחצית השנייה של השנה. מספר רב של רכבות משא עמוסות בנמלים ולא יכולות לעזוב את הארץ בזמן. לבקשת המינהל הכללי של מסילות הברזל, מספר חברות רכבות משא מסין אירופה הפחיתו חלק מיכולת ההובלה שלהן כדי "להקל על הגודש ולהבטיח זרימה חלקה".

השנה, ערים נוספות פתחו רכבות משא של סין אירופה. בנוסף, בשל השפעת המגפה, חלק מההזמנות לתחבורה ימית ואוויר הועברו לרכבות, מה שהביא לצמיחה מהירה בקיבולת ההובלה של רכבות סין באיחוד האירופי במחצית הראשונה של השנה, חרגו מקיבולת הנמלים להעברה.

על מנת להבטיח את הפעולה החלקה של רכבות סין אירופה, כמה חברות תפעול רכבת משא סין אירופה קיבלו גם הודעה להשעות את הפעולה של רכבות מרכז אסיה, כדי לפתור את הבעיה של צבר רכבות משא באירופה.